Vábničky na ptáky

Chcete zkusit mluvit s ptáky?

Nic není nemožné – přilákejte je, pozorujte je a promluvte si s nimi !

Motto: Ptáci jsou již dávno praví Evropané, kteří ve všech zemí EU hovoří stejnou řečí.

Jsme velmi rádi, že všem, kteří mají velice rádi přírodu, můžeme nabídnout unikátní a celosvětově jedinečné výchovné hračky (vábničky na ptáky ), které Vás nebo Vaše děti naučí rozpoznávat ptáky podle jejich zpěvu , komunikovat s nimi , z blízkosti jepozorovat a objevovat jejich život. Tyto vábničky na ptáky si zamilují všichni, kteří milují přírodu. Ať to jsou děti, dospělí, rodiny, turisté, zahrádkáři, hudebníci, baviči, umělci, fotografové, ornitologové, pedagogové, sběratelé nebo jen lidé toužící po kontaktu s přírodou.

Ptačí vábničky jsou také pokládány za naučné a výchovné hračky. Jsou používány ve školách a školkách jako nejpraktičtější a nejzajímavější prostředek výuky o přírodě a k probuzení lásky k hudbě u malých dětí. Jsou také nepřehlédnutelným pomocníkem při zvukové a manuální terapii u hendikepovaných lidí. A co je nejdůležitější , že si s vábničkami užijete spoustu zábavy a legrace, zajímavých chvil v přírodě a pocitu jako byste s ptáky mluvili a mohli lítat.

S pomocí vábniček se budete také schopni naučit pozorovat a rozeznávat místní druhy ptactva podle jejich vzhledu a zpěvu a nebo se dokonce dostat tak blízko, že ho můžete nakreslit nebo vyfotit

O vábničkách:

Tyto hračky (ptačí vábničky ) prošly byly vyvíjeny a jsou zdokonalovány už od roku 1970 a za tuto dobu cca 45 let byly dovedeny k dokonalosti. Firma která tyto vábničky vyrábí je největším výrobcem na světě s nabídkou více jak 60 různých modelů pro 60 druhů ptáků a každý rok přibývají další.

Vábničky jsou převážně malé dřevěné nástroje, které vyrábí ručně šikovní řemeslníci z velmi kvalitních přírodních materiálů, převážně z bukového a borovicového dřeva. Menší části jsou vyrobeny z kůže nebo například mosazi.

Všechny vábničky jsou k dostání jednotlivě v malých krabičkách z jedlového dřeva, které svým designem připomínají staré pouzdra na tužky. Na přední straně je vždy obrázek ptáka a na dně krabičky je nalepen jednoduchý a názorný návod k použití.

Celkově je tedy v nabídce cca 60 vábniček pro 60 druhů nejobvyklejších ptáků a spousta setů od 2 do 25 ks, které jsou i tematicky rozděleny na „ Ptáci na venkově“ „Městská zahrada“ „ Zámecký park „ atd.

V nabídce je pro Vás přichystána i kniha, která Vám představí okolo 90 druhů nejběžnějších ptáků u nás v České republice. Ke knize je taktéž přiloženo CD s hlasy všech uvedených ptáků. Tato kniha spolu s naší kolekcí vábniček tvoří ucelený soubor , který je popsán na našich stránkách.

Jak na to?

Je to velice jednoduché a zvládnou to i malé děti!

Tak jako na každý hudební nástroj se i Vy budete muset naučit na vábničku „ hrát „ tak abyste zpěv a rytmus zpěvu daného ptáka správně reprodukovali. Nejlepší je začít pouze jednou nebo dvěmi vábničkami a cvičit intonaci zvoleného ptáka, dokud nebudete znít jako on. K nácviku hlasů slouží přiložená kniha s 90 druhy našich nejobvyklejších ptáků včetně CD s jejich hlasy.

Pak běžte do jejich přirozeného prostředí a vezměte si vábničku s sebou. Ptáci s Vámi budou komunikovat a přiblíží se na pozorovatelnou vzdálenost.

Pár dobrých rad:

  • Pokud se chystáte komunikovat s ptáky a pozorovat je v jejich přirozeném prostředí, tak mějte na paměti, že ptáci jsou nejaktivnější brzy ráno nebo za soumraku pokud zrovna nestaví hnízdo nebo nekrmí mladé ptáčata.
  • Nejlepší je chodit a pozorovat ptáky sám, být v lese nebo jinde zticha a být střízlivě oblečen a vyhnout se neočekávaným prudkým pohybům. Pak se jen dívejte, buďte zticha nehýbejte se více než potřebujete k dýchání, čekejte a buďte trpěliví.
  • Pokuste se nechat ptáčka promluvit prvního. V případě, že chcete začít Vy použijte krátce Vaši vábničku. Při malém štěstí Vám odpoví a konverzace bude pokračovat.
  • Pokud uvidíte ptáčka, kterého neznáte, opatrně ho pozorujte a poslouchejte jeho zpěv. Tak budete schopni ho později v knize nebo dle hlasu identifikovat.

Závěrem:

Ptačí králoství tvoří část delikátní přirozené rovnováhy přírody, kterou se musíme naučit chránit a žít s ní v harmonii.

Do koncepce přípravy těchto hraček ( vábniček ) bylo vloženo srdce těch , kteří žijí v souladu s přírodou a kteří chtějí představit krásu ptačího zpěvu i ostatním, kteří mají k přírodě velmi silný vztah. Jen doufáme, že hračky ( vábničky ) budou používány pouze k výchovným účelům a pro pochopení krás přírodního bohatství naší země.

Vyhrazujeme si tím i právo odmítnout poskytnutí hraček ( vábniček ) těm lidem u kterých je vidět, že nemají k přírodě úctu a nebo těm kteří by je využívali k něčemu špatnému.

Těšte se na Vaše objevy, ucítíte, jak se Vaše pozorovací schopnosti zdokonalují. Znát ptáky znamená také umět je lépe chránit.

Vábničky byly oceněny v rámci roku Evropy 1.místem jako výukový předmět.